top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 47/2014

2014-12-01

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 października 2014 r. (III SA/Wa 1320/14) dotyczący obowiązku naliczania VAT w sytuacji stosowania w zawieranych umowach tzw. mechanizmu „wash out”.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 lipca 2014 r. (III SA/Wa 2934/13) odnoszący się do możliwości zaliczania do kosztów strat z prowadzonej działalności.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Wizyta u psychologa lub dietetyka może być tańsza”, którego autor omawia interpretację Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 3 listopada 2014 r. (ILPP1/443-620/14-4/AI) dotyczącą zwolnienia z VAT usług medycznych.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Wadliwa praktyka trwa”, w której omawiamy aktualne wymogi w zakresie opłaty za wydanie interpretacji indywidualnej oraz przedstawiamy praktykę fiskusa w tym zakresie.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 47/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions