top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 41/2017

2017-10-16

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Fiskus ujawni dane podatkowe największych firm”, w którym Redakcja INFOR IFK informuje o przyjęciu przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ustawy o CIT przewidującego publikację danych podatkowych największych podatników CIT i podatkowych grup kapitałowych. Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Ulga na badania i rozwój nie tylko dla naukowców” dotyczący projektu nowelizacji ustawy o PIT i CIT zwiększającej ulgi B+R.

Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Zasady ustalania momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT dla firmy świadczącej usługi etapami – wyrok NSA”. Ważny jest również tekst Przemysława Wojtasika pt. „MF: kiedy menedżer jest VAT-owcem” dotyczący interpretacji ogólnej w zakresie możliwości uznania menedżerów za podatników VAT.

Istotny jest także artykuł pt. „PIT: podatek od darmowych porad prawnych dla pracowników”, dotyczący komunikatu resortu finansów w zakresie powstania przychodu po stronie pracowników, którym pracodawca zapewnia bezpłatne usługi prawne, również autorstwa Przemysława Wojtasika. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Czy firma musi odprowadzać PIT w przypadku organizowania imprezy integracyjnej”, w którym autorka omawia wyrok WSA w Poznaniu w zakresie możliwości zakwalifikowania udziału pracownika w zorganizowanej i sfinansowanej przez pracodawcę imprezie integracyjnej jako przychodu w PIT.

Polecamy także lekturę artykułu Sławomira Bilińskiego pt. „Wyspecjalizowane urzędy skarbowe nie będą obsługiwać spółek osobowych”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 41/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions