top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 38/2019

2019-09-23

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Roberta Nogackiego pt. „Ceny transferowe – podatkowe metody weryfikacji”, w którym autor przypomina o nowelizacji ustawy o CIT, zgodnie z którą od 1 stycznia istnieje możliwość wyboru innej metody weryfikacji cen transferowych, w sytuacji kiedy niemożliwe jest zastosowanie jednej z wymienionych w ustawie. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Odsetki niedochodzone przez zarządzającego są przychodem spółki – wyrok NSA”, Małgorzaty Brzezińskiej.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Wpłata na konto z białej listy dopiero od stycznia 2020 roku”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Wyrok NSA: zwrot VAT – kontrola bez zawiadomienia”, w którym opisuje przypadek wszczęcia kontroli bez zawiadomienia, którą rozpoczął organ skarbowy celem weryfikacji słuszności zwrotu VAT.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Niższy PIT i wyższe koszty podatkowe – prezydent podpisał ustawę”. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Koszty zakwaterowania oraz dowozu zleceniobiorców a PIT” w którym Aleksandra Tarka podaje przykład podatnika, spółki będącej agencją pracy tymczasowej, która wystąpiła o interpretację w kwestii rozliczenia zakwaterowania oraz dojazdów zleceniobiorców.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „NSA: Fiskusa nie wiążą ugody sądowe, może sprawdzać za co podatnik otrzymał odszkodowanie”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 38/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions