top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 34/2019

2019-08-26

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Roberta Nogackiego pt. „Konsekwencje zawyżenia kosztów uzyskania przychodu”. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Służebności gruntowe: rura za darmo, podatek CIT się nie należy – wyrok NSA „, w którym Paweł Rochowicz omawia wyrok NSA dotyczący opodatkowania nieodpłatnej służebności przesyłu.

Ważny jest także artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Nowe zasady rozliczania VAT od transakcji wewnątrzwspólnotowych” informujący o projekcie nowelizacji ustawy o VAT implementującym znowelizowaną Dyrektywę VAT. Polecamy także Państwa uwadze tekst Krzysztof Koślickiego pt. „Owoce dla załogi nie dają prawa do odliczenia VAT „, w którym autor omawia interpretację indywidualną oraz wyrok WSA dotyczące możliwości odliczenia VAT od wydatków na artykuły spożywcze dla pracowników.

Istotny jest także artykuł pt. „Od rozliczania PIT jest płatnik, a nie podatnik”, w którym Patrycja Dudek informuje o pięciu wyrokach NSA wydanych w sprawach, w których podatników reprezentowali pełnomocnicy z DMS TAX. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Nagroda dla pracowników kontrahenta a zwolnienie z PIT dla sprzedaży premiowej – wyrok NSA”.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Największe firmy będą zawierać umowy o współdziałanie z Szefem KAS”, w którym Paweł Rochowicz informuje, że rząd przyjął w ubiegłym tygodniu projekt nowelizacji Ordynacji Podatkowej przewidujący wprowadzenie instytucji tzw. umów o współdziałanie.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 34/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions