top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 29/2017

2017-07-31

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Sprzęt dla menedżerów można zaliczyć do kosztów podatkowych”, w którym autor zwraca uwagę na interpretację Dyrektora KIS w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w CIT wydatków poniesionych na zakup i eksploatację sprzętu dla menedżerów. Za istotny uznaliśmy również tekst Mateusza Maja pt. „Wierzytelności: w kosztach tylko to, co potwierdził komornik”.

W zakresie podatku VAT, polecamy Państwa uwadze artykuł pt. „MF: usługi gastronomiczne z paragonem fiskalnym”, w którym Redakcja INFOR IFK informuje o ostrzeżeniu resortu finansów z ubiegłego tygodnia, dotyczącym obowiązku ewidencjonowania usług na kasie fiskalnej. Należy także zwrócić uwagę na tekst pt. „MF wyjaśnia: odwrotne obciążenie w budownictwie”, także autorstwa Redakcji INFOR IFK.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Prezydent podpisał ustawę ws. przyspieszonej amortyzacji” dotyczący nowelizacji ustawy o PIT i CIT, która wejdzie w życie w ciągu dwóch tygodni. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Szwedzki stół dla pracowników sposobem na brak przychodu”, dotyczący interpretacji Dyrektora KIS, w której organ potwierdził, że po stronie pracownika nie powstanie przychód, jeśli skorzysta z posiłków zapewnianych mu przez pracodawcę w formie bufetu.

Prawdopodobnie najważniejszym podatkowym tekstem tego tygodnia jest natomiast artykuł Wojeciecha Sztuby pt. „PIT i CIT: interpretacje podatkowe stracą moc ochronną po wejściu w życie nowych ustaw”, w którym autor zwraca uwagę na konsekwencje, jakie niesie za sobą zapowiadana przez rząd reforma podatków dochodowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 29/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions