top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 21/2019

2019-05-20

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Ulga B+R: firmy wygrywają spory o odliczenia w zakresie kosztów pracowniczych”, w którym Monika Pogroszewska podaje, że sądy uchylają interpretacje odmawiające podatnikom prawa do odliczenia w ramach ulgi B+R niektórych kosztów pracowniczych. Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Huczko pt. „Ulga na złe długi w PIT i CIT od 1 stycznia 2020 roku” informujący o nowym projekcie nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych dotyczącym tzw. zatorów płatniczych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Karta paliwowa zwolniona z VAT – wyrok TSUE” dotyczący opodatkowania VAT usługi finansowania zakupu paliwa. Ważny jest również tekst Kajetana Kubicza pt. „Biała lista podatników VAT już od września”, w którym autor informuje, że na początku września wejdzie w życie nowelizacja ustawy o VAT, wprowadzająca nowy rejestr podatników VAT.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Prezenty okolicznościowe dla pracowników a PIT” omawiający interpretację indywidualną w zakresie opodatkowania PIT prezentów podarowanych pracownikom. Zwracamy również uwagę na tekst Katarzyny Wojciechowskiej pt. „Czy po złożeniu zeznania za 2018 r. można zmienić sposób rozliczenia”.

Polecamy także lekturę artykułu Adama Mariańskiego pt. „Co da uszczelnianie systemu podatkowego”, w którym Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych komentuje sposób wdrażania w Polsce zaleceń organizacji międzynarodowych dotyczących przeciwdziałania unikaniu opodatkowania.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 21/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions