top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 17/2020

2020-05-11

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Zapłata gotówką uniemożliwia rozliczenie kosztów podatkowych”.

Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Większa kontrola kosztów, nowocześniejsze paragony – rząd zmienia przepisy o CIT i VAT”, w którym autor donosi o planowanych zmianach w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

Ważny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Urząd ma być konsekwentny ws. przedłużenia terminu na zwrot VAT  – wyrok WSA” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Handel komórkami okazał się podatkowym przekrętem”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ulga ekologiczna: czy zwolnienie z PIT dotacji na ekologiczną inwestycję wyklucza ulgę”. Godnym uwagi jest również tekst tego samego autora „Skarbówka pozwala rozliczać w kosztach PIT/CIT wydatki sfinansowane środkami z urzędu pracy”, opisujący kwestię podatkową dotyczącą pożyczki otrzymanej przez microprzedsiębiorców z Funduszu Pracy oraz tekst pt. „TSUE: Nie trzeba badać powiązań zagranicznego kontrahenta”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 17/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions