top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 15/2020

2020-04-27

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Zmiany w podatku u źródła kolejny raz później”. Za istotny uznaliśmy również tekst Agnieszki Pokojskiej pt. „Nowe formularze CIT. Uwzględniają ulgę na złe długi”, w którym informuje o wprowadzeniu przez Ministerstwo Finansów zmian do wzorów informacji, oświadczeń i deklaracji dla podatku od osób prawnych.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Nie masz na VAT przez koronawirusa – poproś skarbówkę o ulgę” oraz pt. „Firmy potrzebują pieniędzy zablokowanych przez fiskusa na kontach VAT”.

Istotny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Złożenie PIT po 30 kwietnia 2020 a prawo do ulg”, w którym autorka przypomina przepis tarczy antykryzysowej dotyczący złożenia oraz wpłacenia należnego podatku PIT po terminie. Godnym uwagi jest również tekst Krzysztofa Koślickiego „Daninę solidarnościową trzeba wpłacić do końca kwietnia”.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Patryk pt. „WSA: Nie wniesie skargi kasacyjnej ten, kto nie otrzymał uzasadnienia wyroku z jego odpisem”, opisujący wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, który oddalił wniesienie skargi kasacyjnej przez jedną ze stron.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 15/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions