top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 13/2020

2020-04-06

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zerwana umowa z powodu koronawirusa, problem z kosztami podatkowymi „, w którym autor porusza kwestie dotyczącą odstąpienia od umowy a zaliczeniem z tego tytułu kary bądź odszkodowania do kosztów podatkowych. Za istotny uznaliśmy również tekst tego samego autora pt. „Koronawirus: Laptop do zdalnej pracy w kosztach CIT”.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Przywóz sprzętu ochronnego i medycznego bez VAT i akcyzy” oraz pt. „Okresowe przeglądy kas fiskalnych mogą być później”.

Istotny jest także artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Problem kredytobiorców z PIT rozwiązany. Minister podpisał wyczekiwane rozporządzenie”, w którym autorka informuje o podpisaniu przez Ministra Finansów rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym udzielonym na cele mieszkaniowe. Godnym uwagi jest również tekst tej samej autorki „Bez korekty PIT-11 przy błędach w zaliczkach”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Koronawirus – podatki: tarcza antykryzysowa nie zawiesiła kontroli i wszystkich terminów”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 13/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions