top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 11/2014

2014-03-17

W najnowszym numerze TaxPress pragniemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok NSA z dnia 12 marca 2014 r. (I FSK 625/13), dotyczący odliczania VAT przez dealera od samochodów wypożyczanych klientom na czas serwisowania ich samochodów.

Przytaczamy artykuł pt. „Modernizacja bazaru z pełnym odliczeniem VAT”, którego autor omawia wyrok WSA w Gliwicach z dnia 27 lutego 2014 r. (III SA/Gl 1533/1), odnoszący się do odliczania VAT przed gminę od wydatków dokonanych w celu unowocześnienia hali targowej.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy wyrok WSA w Poznaniu z dnia 13 lutego 2014 r. (I SA/Po 710/13), dotyczący uwzględniania w kosztach formowych zapłaconych odsetek od pożyczek udzielonych spółce przez jej większościowego udziałowca.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Fiskus może nagle zająć konto, gdy termin ucieka, a podatnik wciąż nie płaci”, której autor omawia wyrok NSA z dnia 12 marca 2014 r. (I FSK 523/13), odnoszący się do nadawania decyzji podatkowej rygoru natychmiastowej wykonalności.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 11/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions