top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 07/2020

2020-02-24

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Utrata ulgi w CIT bez odsetek dla skarbówki”, w którym autor powraca do problemu związanego z różnymi kwotami limitów a prawem do preferencyjnej 9 procentowej stawki CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Pączek w biurze może być kosztem uzyskania przychodów”.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Biała lista VAT: stały kontrahent może być rozliczany osobno”. Polecamy także Państwa uwadze tekst tego samego autora pt. „Nowy Jednolity Plik Kontrolny: firmom przybędzie obowiązków”, w którym autor donosi o zapowiadanej likwidacji odrębnych VAT-owskich deklaracji.

Istotny jest także artykuł Tomasza Ciechońskiego pt. „PIT za 2019 r. Ostatnie dni na złożenie PIT-28” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego „Pączek od szefa nie jest przychodem pracownika”.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Nagła sprawa wyklucza karę – wyrok NSA ws. niestawiennictwa na wezwanie organu podatkowego”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, w którym sąd drugiej instancji oddalił skargę kasacyjną fiskusa, upierającego się przy karze dla świadka, który nie stawił się na przesłuchanie.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 07/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions