top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 04/2018

2018-01-29

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Prowizja za szybką spłatę kredytu jest kosztem w CIT”, w którym Przemysław Wojtasik omawia wyrok NSA w zakresie możliwości rozliczenia w kosztach wydatków na refinansowanie zadłużenia spółki. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Impreza w kosztach firmy? Fiskus: tylko dla etatowców” tego samego autora, dotyczący zmiany stanowiska organów w sprawie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na organizację imprez integracyjnych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Obowiązek kas fiskalnych w kantorach”, w którym autorka zwraca uwagę na problemy, z jakimi będą musieli zmierzyć się właściciele kantorów w związku z wejściem w życie obowiązku rejestracji na kasach fiskalnych transakcji sprzedaży walut. Istotny jest również tekst Redakcji INFOR IFK pt. „VAT-marża tylko przy dostawie używanego sprzętu” informujący o wydanym w ubiegłym tygodniu komunikacie resortu finansów dotyczącym zastosowania tzw. VAT-marży w handlu elektroniką.

Interesujący jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Jeśli firma poniesie straty, to w kolejnym roku będzie można je rozliczyć do kwoty 5 mln zł” dotyczący przepisów nowelizujących ustawy o PIT i CIT, które znalazły się w tzw. konstytucji dla biznesu. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Ulga mieszkaniowa w przypadku posiadania domu i mieszkania”, w którym Monika Pogroszewska omawia interpretację indywidualną dotyczącą możliwości skorzystania ze zwolnienia w PIT przy sprzedaży nieruchomości przed upływem pięciu lat od jej nabycia.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR IFK pt. „Fiskus wydaje wadliwe interpretacje”, w którym omówiono raport dotyczący wydawania przez organy warunkowych interpretacji indywidualnych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 04/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions